Компанія Ілона Маска відправляє у космос український супутник-"шпигун": де дивитися старт

АСПІ

У четвер ввечері, 13 січня, в рамках місії Transporter 3 відбудеться запуск у космос українського супутника "СІЧ-2-30" вагою близько 200 кілограмів. Старт заплановано з космодрому на мисі Канаверал у Флориді у 17:15 за київським часом.

Сьогодні з бази Космічних сил США на мисі Канаверал у штаті Флорида у космос відправиться український супутник "СІЧ-2-30", що є дещо покращеною версією "попередника" Січ-2. Вартість запуску складе майже 2 мільйони доларів.

Український супутник виведе на орбіту багаторазова ракета-носій Falcon 9 компанії американського інженера-мільярдера Ілона Маска SpaceX. Супутник "СІЧ-2-30", що призначений для фотозйомки поверхні Землі, повинен від'єднатися від розгінного блоку через 01:23:02 після старту. Зазначимо, що роздільна здатність камер апарату дозволяє розрізняти будинки, що важливо для точного складання карт. Захоплення становить 46,6 км. Даними, які надходитимуть з супутника, зможуть скористатися як вчені, так і розвідка. Термін "придатності" супутника становить 5 років.

Трансляцію запуску можна подивитися на каналі компанії SpaceX:

ASPI news інформувало, що український супутник "Січ-2-30", виготовлений КБ Південне у Дніпрі, без відхилень від графіку відправили до США. Супутник виготовлено у рамках Національної космічної програми України. Також ми писали, що використання космічних технологій, зокрема супутникового моніторингу та своєчасне реагування на кліматичні та інші виклики, можуть приносити сільгоспвиробникам до 2,5 мільярда доларів США на рік. Про це розповів голова Держкосмосу Володимир Тафтай.