Виведення на орбіту українського супутника «Січ-2-30» - пряма трансляція

Перший діловий

Конструкторське бюро «Південне» та нідерландська компанія ISILAUNCH підписали протокол про завершення інтеграції супутника «Січ-2-30» із ракетоносієм Falcon 9. Запуск апарату заплановано вже сьогодні, 13 січня.

У рамках місії Transporter 3 запуск супутника запланований о 17:25 за київським часом. «Перший Діловий» транслює відео каналу американської компанії SpaceX.

SpaceX матиме півгодини для запуску ракети. Якщо все пройде за планом, відділення супутника від ракети і його вихід на орбіту відбудеться о 18:50, а о 20:15 він пролетить над Україною.

Згідно з протоколом, ISILAUNCH відповідатиме за інтеграцію місії. SpaceX, зі свого боку, виступатиме провайдером пускових послуг.

Україна не запускала до космосу власну техніку з 2011 року.

Супутник «Січ-2-30» був розроблений та зібраний українським підприємством «Конструкторське бюро «Південне» протягом 2017-2020 років. Деякі компоненти сателіту виробили компанії з Європи та Південної Кореї. Складання та фінальні випробування проходили у 2021 році. Усі випробування пройшли успішно.

Призначення супутника – моніторинг використання земель, рослинності, лісових та водних ресурсів, ліквідація наслідків стихійних лих. Український сателіт використовуватиметься виключно для цивільних цілей.

Раніше американський підприємець, засновник компаній SpaceX, Ілон Маскзапустив на орбіту ще 51 супутник.

За інформацією компанії SpaceX, важка ракета-носій Falcon 9 успішно вивела на полярну орбіту партію із 51 міні-супутника, призначені для подальшого розгортання глобальної мережі інтернет-покриття системи Starlink.