Хмельницький космічний Центр успішно провів перший сеанс зв’язку супутником "Січ-2-30", - Зеленський

depo.ua

Сьогодні близько 17:30 у США ракета-носій Falcon 9 компанії SpaceX, яка несе корисним навантаженням виготовлений у Дніпрі супутник "Січ-2-30", вдало стартувала з космодрому на мисі Канаверал. Загалом ракета-носій несе корисним навантаженням 105 космічних апаратів. Супутник "Січ-2-30" має від'єднатися від ракети-носія о 18:50 за київським часом. Володимир Зеленський назвав надзвичайно важливою подією запуск Україною в космос свого супутника "Січ-2-30", трансляцію якого він дивився онлайн.

"З приємністю повідомляю, що Національний центр управління та випробувань космічних засобів поблизу м. Дунаївці на Хмельниччині успішно провів перший сеанс зв’язку з нашим супутником "Січ-2-30", який сьогодні був виведений на космічну орбіту. Наразі з апаратом встановлено стійкий зв'язок, усі його бортові системи працюють у штатному режимі, "- написав президент України Володимир Зеленський у Facebook, повідомляє Depo.Хмельницький.

Дані, отримані завдяки "Січ-2-30", допомагатимуть у роботі українським аграріям, картографам, а також у сферах лісового та водного господарства, безпеки й оборони, моніторингу надзвичайних ситуацій і стихійних лих.

Крім того, як зазначає президент, наш супутник буде інтегрований у програму Європейського Союзу зі спостереження за Землею Copernicus. Успішна реалізація таких масштабних космічних проєктів і надалі забезпечуватиме Україні гідне місце серед провідних космічних держав світу, а вітчизняна аерокосмічна галузь завжди буде візитівкою нашої країни.

Нагадаємо, "Супутник Січ-2-30" використовуватиметься у цивільній сфері і для забезпечення питань безпеки України. Він виготовлений для ведення спостереження за поверхнею Землі й дозволяє робити знімки роздільною здатністю до 8 метрів. Космічний апарат працюватиме протягом п'яти років.

[article_attached position="1"]