Центр управління встановив зв’язок із супутником «Січ-2-30»

Процес

13 січня ракета SpaceX Falcon 9 успішно вивела на орбіту український супутник "Січ-2-30". Сьогодні Національний центр управління та випробувань космічних засобів успішно провів перший сеанс зв'язку із космічним апаратом. Про це повідомляє офіційний Telegram-канал президента Володимира Зеленського.

«З насолодою повідомляю, що Національний центр управління та випробувань космічних засобів поблизу м. Дунаївці у Хмельницькій області успішно провів перший сеанс зв'язку з нашим супутником «Січ-2-30», який сьогодні було виведено на космічну орбіту. Поки з апаратом встановлений стійкий зв'язок, усі його бортові системи працюють у штатному режимі», - йдеться у публікації.

За словами президента, супутник допомагатиме у роботі українським аграріям, картографам, а також у сфері лісового та водного господарства, безпеки та оборони, моніторингу надзвичайних ситуацій та стихійного лиха.

Крім того, український супутник буде вбудовано у програму Європейського Союзу зі спостереження за Землею Copernicus.

«Ще раз дякую працівникам української аерокосмічної галузі, завдяки яким ця місія відбулася. Їхня самовіддана праця дає поштовх розвитку багатьох сфер української економіки та зміцнює престиж України у світі», - написав Зеленський.