Супутник «СІЧ-2-1», який розробили у КБ “Південне”, вийшов на орбіту Землі

Дніпро TV

Супутник «СІЧ-2-1», який розробили у КБ “Південне”, вийшов на орбіту Землі

13 січня о пів на шосту вечора ракета-носій Falcon 9 стартувала з мису Канаверал у США. У небо підняли більше 100 супутників з усіх кінців світу, один з них – український, повністю спроектований і зібраний у Дніпрі! «Січ-2-1» - це перший вітчизняний супутник на орбіті за останні 11 років. Через півтори години після запуску супутник від’єднався від ракети-носія компанії SpaceX. Детальніше - у сюжеті.

13 січня вся Україна схрестила пальці. Вперше за 11 років наш супутник «СІЧ-2-1» вирушив на орбіту Землі. Його спроектували і зібрали у Дніпрі. Космічний апарат створений для одержання цифрових зображень Землі та складається з двох компонентів.

Сергій Полуян, керівник відділення комунікативного та інформаційного забезпечення конструкторського бюро «Південне»: «Наземная компонента полностью собрана, смонтирована, готова к эксплуатации в городе Дунаевцы Хмельницкой области, орбитальная компонента. Мы искренне надеемся, что сегодня окажется на орбите и они заработают в связке».

Ця подія – великий прорив для космічної столиці – Дніпра та всієї країни. Раніше Україна користувалася супутниками Америки. Наявність свого апарату на орбіті відкриває можливості для багатьох галузей промисловості.

Олександр Кушнарьов, генеральний директор конструкторського бюро «Південне»: «Це стосується і моніторингу земельних, водних, лісових ресурсів, моніторингу надзвичайних ситуацій. Дуже важливе його використання для завдань оборонної безпеки України».

Супутник збирали з українських та європейських деталей. Наземний компонент знаходиться у Національному центрі управління та випробувань космічних засобів поблизу міста Дунаївці. Запускався він компанією SpaceX Ілона Маска та підлягав випробуванням, яких раніше Україна не бачила.

Юрій Шовкопляс, замісник головного конструктора по розробці космічних апаратів: «Мы столкнулись с незнакомыми для нас требованиями американской компании, с точки зрения жесткости нашей конструкции, с точки зрения прочности нашей конструкции. У них жесткое требование: лётная модель спутника должна обязательно пройти прочностные испытания перед тем, как установить на борт ракеты Falcon».

Через годину двадцять три хвилини «Січ-2-1» від’єднався від ракети- носія і вирушив у вільний політ. Почався процес очікування сигналу. Після двох спроб, на третьому витку сигнал з’явився. Усі системи апарата працюють у штатному режимі, сонячні батареї відкриті. Дніпро – космічна столиця України, як не крути.

https://www.youtube.com/watch?v=nTVewCoDd0E