Найбільший музей у світі: Єгипет покаже скарби гробниці Тутанхамона

UNN

Єгипет вирішив відзначити столітній ювілей відкриття гробниці Тутанхамона, заснуванням нового сучасного музею пізніше цього року, де зберігатимуться величезні скарби стародавнього правителя. Про це пише УНН з посиланням на ABC News.

Деталі

Великий єгипетський музей (GEM), мегапроект на околиці столиці, який, за словами Єгипту, стане найбільшим музеєм у світі, присвяченим одній цивілізації, наближається до завершення.

"Якщо умови, пов’язані з коронавірусом, будуть стабільними, то відкриття відбудеться у другій половині року", – сказав міністр старожитностей і туризму Єгипту Халед ель-Анані.

Музей площею майже 480 000 квадратних метрів, з якого відкривається вид на знамениті піраміди Гізи, містить понад 100 000 артефактів. Близько 5000 належать Тутанхамону, відомому правителю 18-ї династії, який помер у віці 19 років після 10-річного правління.

Єгипетський музей, 120-річна червона поверхова споруда, побудована на центральній площі Тахрір в Каїрі, містить менше 3000 цих об’єктів, включаючи золоту похоронну маску Тутанхамона. Інші артефакти зберігаються в сховищах музею.

Однак через століття після того, як британський археолог Говард Картер виявив ці скарби в Луксорській Долині царів у 1922 році, вони вперше будуть показані повністю, коли відкриється Великий Єгипетський музей.

Низка відкриттів

За останні кілька років Єгипет зробив низку відкриттів, намагаючись залучити туристів після несприятливих наслідків політичних потрясінь, які виникли після революції 2011 року та масових протестів 2013 року разом із пандемією COVID-19.

Головною подією 2021 року, за словами ель-Анані, стало виявлення 3000-річного міста в південній провінції Луксор, яке Єгипет назвав "Втраченим золотим містом". Він бере свій початок з 18-ї династії царя Аменхотепа III, який правив Єгиптом з 1391 по 1353 роки до нашої ери.

Єгипет також провів дві розкішні церемонії для передачі 22 мумійз Єгипетського музею в Тахрірі до нещодавно відкритого музею в старому ісламському місті Фустат у "королівській процесії" та на честь відкриття 3000-річного сфінкса в Луксорі.