Апарат NASA зафіксував рекордний землетрус на Марсі

internetua

Дослідницький апарат NASA InSight зафіксував 4 травня на Марсі найсильніший землетрус за всю історію спостережень. Це найпотужніші підземні поштовхи, зареєстровані людьми на будь-якій іншій планеті, окрім Землі.

Вчені оцінили магнітуду марсотрусу в 5 балів. Це перевершує попередній рекорд у 4,2 бали, який Insight зафіксував 25 серпня 2021 року.

Наразі вчені не знають, що стало причиною таких підземних поштовхів або де саме на Червоній планеті був їх епіцентр, але це вже викликає сильний інтерес у дослідників.

Вивчаючи сейсмічні хвилі на Марсі, вчені сподіваються дізнатися більше про земну кору, мантію та ядро. Це також має дати зрозуміти, як спочатку сформувався Марс (та інші подібні планети, такі як Земля). Планетарний геофізик Брюс Банердт з Лабораторії реактивного руху (JPL) у Каліфорнії зазначає:

З тих пір, як у грудні 2018 року ми встановили наш сейсмометр, ми чекали чогось великого. Цей землетрус, безсумнівно, дозволяє по-новому подивитися на планету. Вчені будуть аналізувати ці дані, щоб дізнатися нове про Марс протягом наступних років.

Источник: meta.ua