Китайські вчені встановлять найвищу метеорологічну станцію на вершині Евересту

Процес

Китайські вчені працюють над створенням найвищої станції метеорологічного спостереження на висоті 8,8 км на горі Еверест, найвищій точці у світі. Про це повідомляє інформагентство Сіньхуа.

В даний час інженери, які відповідають за створення станції, все ще чекають на ідеальну погоду для альпінізму. Вони готують комплексну наукову експедицію Китаю на найвищу точку світу заввишки 8848,86 метра.

Раніше цього року на північній стороні гори було встановлено три метеорологічні станції на рівні моря 7028 метрів, 7790 метрів та 8300 метрів відповідно.

За даними вчених, Цинхай-Тибетське нагір'я стикається з тенденцією до потепління поряд із глобальними змінами клімату. І що вище висота на плато, то вище температура.

Такий висновок заснований лише на даних метеостанцій на рівні моря нижче 5000 м та розрахунковому показнику за даними дистанційного зондування.

«Вісім станцій будуть збирати дані про швидкість та напрям вітру, а також про відносну вологість на північній стороні Евересту, а система метеорологічних станцій з градієнтом висот має велике значення для моніторингу танення льодовиків та гірського снігу на великих висотах», – заявив лідер експедиції професор Чжао .