Археологи з’ясували, що раніше було на місці Стоунхенджу

Новини Планети

Стоунхендж / фото: pixabay

Якийсь час тому поблизу Стоунхенджа проводилися чергові археологічні розкопки. Експертам вдалося виявити безліч стародавніх ям, які повністю змінили те уявлення про ландшафт, що раніше склалося у вчених.

Про це повідомляє Express.

Розмір найбільшої ями становить 4 метри, а глибина сягала 2 метрів. Особливістю цієї ями стало те, що це найдавніший слід діяльності людини, який вдавалося знайти на Солсберійській рівнині.

Співробітники Бірмінгемського та Гентського університетів відзначили, що ямі приблизно 10 тисяч років. Вона була викопана в ранньому мезоліті або в середньому кам’яному віці. У ті часи на території Британії проживали мисливці-збирачі, які потрапили сюди після закінчення останнього льодовикового періоду. Це також може вказувати, що за кілька тисячоліть до встановлення першого каміння в Стоунхенджі, дана місцевість вже грала якусь особливу роль у житті стародавніх людей.

На сьогоднішній день вдалося розкопати шість ям великого розміру. Вони були залишені в період від 8000 до 1300 років до нашої ери. Мезолітичні ями рилися для лову досить великої дичини і виступали як пастка. На це вказує їх форма та розмір. Потім було проведено картографування виявлених ям. Вони розташувалися у тих місцях, які відвідувалися найчастіше протягом багатьох тисячоліть.

Експерти зазначили, що освоєння ландшафту у цій місцевості відбувалося поступово. Все почалося з мисливців та збирачів, які жили в ранньому голоцені. Згодом почали з’являтися власники ферм і навіть польових систем, які жили в цьому регіоні в пізньому бронзовому столітті. Доказом цього є численні археологічні знахідки. Результати проведених розкопок дозволять більше дізнатися про те, наскільки важливим було за давніх часів розташування Стоунхенджа.