Новий спосіб опріснення води працює в 2 400 разів швидше, ніж відомі аналоги

Cikavosti.com

Новий метод в кілька тисяч разів швидше, ніж системи, доступні нині на ринку.

Поперечний переріз пасма волосся - це приблизно одна мільйонна метра в діаметрі. І навіть ця крихітна поверхня величезна в порівнянні з порами в новому типі фільтра, розробленому інженерами Токійського університету в Японії.

У статті, опублікованій в рецензованому журналі Science, дослідники представили новий метод опріснення води з використанням кілець фтору діаметром всього один - два нанометри. Гідрофобні властивості хімічної речовини сприяли його здатності фільтрувати молекули солі з вражаючою швидкістю та ефективністю.

Ключовим нововведенням у новій технології опріснення води є фтор, гідрофобний елемент. На наноскопічному рівні він відштовхує негативно заряджені іони, включаючи хлорид натрію (NaCl).

Дослідники створили мембрани, наклавши один на одного кілька флуоресцентних кілець, щоб сформувати трубки. Потім їх помістили пліч-о-пліч в непроникний для води шар ліпідних молекул. Вийшло щось, що нагадує клітинну мембрану. В результаті молекули води можуть проходити, а солі — ні.

Виявилося, що зразок працював приблизно в кілька тисяч разів швидше, ніж типові промислові пристрої, і приблизно в 2 400 разів швидше, ніж експериментальні опріснювальні пристрої на основі вуглецевих нанотрубок.