Конкурс короткометражок про подорожі «Жага мандрів» оголосив імена переможців

Про це Укрінформу повідомили організатори конкурсу.

«Перше місце посіла тревел-блогерка з Монастирського Тетяна Кузьменко з роботою «Мачу-Пікчу очима українки», де показала щирі враження про столицю інків. Рік тому Тетяна вирушила в навколосвітню подорож, зараз перебуває в Болгарії, і вже в серпні планує повернутися в Україну», - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, друге місце авторитетне журі присудило Сергію Кібукевичу з Рівненської області за фільм «Specially for You». Сергій займається громадською діяльністю в Харкові і організовує благодійні студентські сплави на байдарках всією Україною, про що і зняв фільм.

А третє місце журі віддало фотографу та радіолюбителю Нодіру Турсун-Заде за роботу «2017 Pamir Expedition» про сходження на гору Памір. Нодір живе і працює в Душанбе (Таджикистан), відвідав 75 країн і всі континенти.

Журі очолював Михайло Іллєнко – відомий український кінорежисер, сценарист, актор, лауреат Державної премії України імені Олександра Довженка. У складі журі працювали: Вадим Івлєв - організатор конкурсу, радіоінженер, етнограф-любитель, який побував на 24 безлюдних і важкодоступних островах Океанії та Антарктики, автор книги «Мандри киянина Океанією», очільник спільноти мандрівників Voyagemakers; Роман Братчик - учасник 1-ї, 2-ї та 8-ї річних експедицій, єдиний полярник в Україні, який провів більш ніж два роки в Антарктиці безперервно; Андрій Мазур - журналіст, блогер.

«В аматорських фільмах нам подобається прямота та справжні емоції. Це мистецтво, творча художня діяльність любителів. Надзвичайно захопливо було переглядати фільми учасників. Вони — прямий доказ того, що українці люблять природу та вміють показати її красу і природні багатства. Цим конкурсом ми хочемо продемонструвати, що нам не байдуже, який світ залишимо нащадкам», - прокоментував організатор конкурсу Вадим Івлєв.

Приз глядацьких симпатій, за попереднім онлайн-голосуванням, яке тривало тиждень, отримала робота Ігоря Коровія з Орджонікідзе «Cocos акули». Ігор — дайвер, має понад сотню занурювань; мандрівник з двадцятирічним стажем. Створює фільми про чарівність підводного світу та віддалені куточки нашої планети, що і продемонстрував у своєму відео про акул під водою.

Конкурс тривав із 21 червня по 21 липня та зібрав понад 50 відеоробіт про далекі подорожі.

Мета конкурсу «Жага мандрів» — спільними зусиллями мандрівників встигнути зафільмувати незвідані, безлюдні та важкодоступні куточки планети, які під впливом людини стрімко втрачають свою первозданність.