Режисер фільму «Черкаси» зніме стрічку «Червона рута» про Володимира Івасюка

Літературна газета

Кінокомпанія «Пронто Фільм» зніме стрічку «Червона рута» про композитора, поета і співака Володимира Івасюка, повідомляє detector.media.

Автор ідеї та режисер майбутнього фільму – Тимур Ященко, відомий воєнною драмою «Черкаси» про спротив українських моряків під час окупації Криму у 2014 році.

«Володимир Івасюк заслуговує на великий екран як ніхто інший з видатних українців, на мою думку. Це потужна особистість з унікальною музичною спадщиною. Досить непросто висвітлити цю трагічну історію. Але я ставлю за мету максимально об’ємно висвітлити на екрані непересічну людину, а не зробити йому пам’ятник», – розповів режисер.

Над сценарієм разом із Ященком працюватиме Наталка Ворожбит. Її режисерський дебют «Погані дороги» (2020) цьогоріч висунуто від України на «Оскар» у категорії «Міжнародний повнометражний фільм». Також Наталка Ворожбит є володаркою «Золотої Дзиґи» за фільм «Кіборги» у номінації «Найкращий сценарій» (2017) та шоуранеркою серіалу «Спіймати Кайдаша».

Роботу над сценарієм підтримав Український культурний фонд. Наразі триває робота над збором архівних матеріалів.

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.