Український фільм «Мати апостолів» став найкращим на кінофестивалі в Іспанії

NTA

В іспанському місті Калелья відбулася церемонія нагородження шостого Calella Film Festival, на якому Україна отримала відразу дві нагороди: фільм «Мати Апостолів» визнано найкращим фільмом (Best Film), а режисера Зазу Буадзе – найкращим режисером (Best Director).

Про це повідомила Facebook-сторінка фільму «Мати апостолів». На фестиваль подано 380 фільмів, відібрали на конкурс 20 і висунуто на нагороду 6 фільмів – з Японії, Чехії, Фінляндії, Іспанії, Великої Британії та України.

Військова драма «Мати Апостолів» розповідає про матір, яка розшукує сина на окупованій території України. Стрічка знята за реальними подіями. За сценарієм фільму, коли Софія дізналася, що літак її сина збито, вона не вагаючись вирушила на його пошуки. Але ніхто і ніде не знав, де її син, чи вижив він, чи може в полон потрапив.

Заради його спасіння жінці доведеться відчайдушно пройти крізь небезпечні випробування, ворожу ненависть і погрози. Вона й не здогадується на що спроможна, як змінить її ця жахлива подорож. Фільм «Мати Апостолів» – унікальний за своєю сценарною формою та дуже сильний емоційно. Знятий він за реальними подіями, які відбувалися на сході України 2014-го року, де ще тривають бойові дії.

Трагізм війни показано через історію однієї людини. Перед очима глядача постає повна картина трагедії, яку несе війна, – край перетворився на руїни не тільки міст і сіл, а що значно гірше – на руїни тіла і душі. У фільмі немає політики, тільки пронизливий біль війни.

Нагадаємо, що наприкінці вересня в Україні вибрали художній фільм, який поїде на 94-ту премію «Оскар». Це стрічка «Погані дороги» режисерки, авторки сценарію Наталки Ворожбит і продюсера Дмитра Мінзянова. Художній фільм складається з чотирьох новел.

У Києві відкрили кінокомпанію, яка зніматиме фільми для закордонного ринку. Інвестиційну кінокомпанію «Smart movie» презентував народний артист України Володимир Горянський – він створив її разом з колегами.