ТОП-5 дійсно цікавих фільмів про козаків

depo.ua

У це свято Depo.ua пропонує переглянути вітчизняні стрічки про козаків – унікальних воїнів, які прославили Україну далеко за її межами.

КОЗАКИ. АБСОЛЮТНО БРЕХЛИВА ІСТОРІЯ, 2019

Жанр фільму – псевдоісторичний комедійний екшн-серіал про пригоди козаків у XVI столітті. Тут і московити, і пошук магічного кульчика, і міцна дружба, і пристрасне кохання. Серіал створено за підтримки уряду та Міністерства культури й інформаційної політики України.

ПЕКЕЛЬНА ХОРУГВА, АБО РІЗДВО КОЗАЦЬКЕ, 2019

Режисер Михайло Костров створив справжню казку для молодшого покоління, яку приємно і цікаво дивитися й людям старшого віку. В основу лягла казка Сашка Лірника під назвою "Про старого козака, різдвяного чорта, чотири роги і козацький рід". Народний гумор, яскравий сюжет та динамічна гра акторів подарує півтори години тиші батькам та захопливо дійство дітям.

ЧОРНИЙ КОЗАК, 2018

Це містична історія про кохання. Чоловік Ганни йде на війну, і у неї залишається лише дочка, шабля та перстень. Жінка не хоче знову йти заміж і відмовляє нареченим, самостійно ладнаючи з чималим господарством та виховуючи дочку. Проте відбувається дещо магічне: щоночі хтось приходить і порається на городі, виконуючи найскладнішу роботу. Завдяки ворожці Ганна дізнається, що це Чорний козак...

ГЕТЬМАН, 2016

Цей фільм присвячено трагічному коханню Богдана Хмельницького. Йдеться про любов гетьмана до молодої польки Гелени Чаплинської, історія якої розгортається на тлі жорстокого протистояння українського козацтва й польської шляхти. Події змушують Богдана Хмельницького зробити непростий вибір між обов'язком та коханням.

МАМАЙ, 2003

Цей фільм – дебют режисера Олеся Саніна, який прославив українське кіно на весь світ завдяки "Поводирю". Фільм "Мамай" також змагався за "Оскар" від України. Перед глядачем розгортається історія кохання козака Мамая й кримської татарки Амай. Дівчина знаходить на полі бою пораненого козака, закохується і стає його дружиною. Втім, на шляху кохання виникають перепони.