Церемонію «Оскара» вперше за три роки проведе ведучий

Букви

Про це повідомляє американський культурний тижневик Variety з посиланням на президента Hulu Originals та ABC Entertainment Крейга Ервіча. 94-а церемонія вручення премії “Оскар” відбудеться 27 березня. “Цього року на церемонії буде ведучий”, – заявив президент ABC Entertainment Крейг Ервіч на заході Асоціації телевізійних критиків. Водночас, він не повідомив жодних кандидатур та подробиць. Востаннє премію Оскар із ведучим вручали у 2018 році: тоді, як і роком раніше, церемонію провів комік, актор та сценарист Джиммі Кіммел. У 2019 році ведучим мав стати актор Кевін Харт, але він відмовився від участі через скандал навколо його різких висловлювань проти ЛГБТ-спільноти. 2020 року організатори знову обійшлися без ведучого. 2021-го через коронавірус церемонія пройшла у змішаному форматі з обмеженою кількістю гостей і одночасно в кількох місцях. Нагадаємо, представники Американської кіноакадемії оголосили, які стрічки потрапили до шорт-листа премії “Оскар-2022“.

Українська кінострічка режисерки Наталки Ворожбит під назвою “Погані дороги” потрапила у лонг-лист премії “Оскар” у категорії “Міжнародний повнометражний фільм”. Кінострічка, на жаль, не змогла вирватися із 92-х фільмів лонг-листа у п’ятнадцятку найкращих в шорт-листі.

Окрім “Поганих доріг” участь у національному відборі брали ще 4 фільми: “Відблиск” Валентина Васяновича та “Носоріг” Олега Сенцова, прем’єра яких відбулася на Венеційського кінофестивалі, а також “СТОП-ЗЕМЛЯ” Катерини Горностай, “Чому я живий” Віллена Новака.