Український гурт Kalush Orchestra пройшов у фінал "Євробачення-2022"

Інтерфакс-Україна

Український гурт Kalush Orchestra пройшов у фінал Міжнародного пісенного конкурсу "Євробачення-2022" у Турині (Італія).

Як передає кореспондент інформаційного агентства "Інтерфакс-Україна", 10 травня в Турині пройшов перший півфінал Міжнародного конкурсу "Євробачення-2022".

У ньому виступали 17 учасників, з яких обрали 10 тих, хто виборюватиме перемогу у фіналі конкурсу.

Український гурт Kalush Orchestra з піснею Stefania виступав під номером шість.

За результатами першого півфіналу Україна пройшла у фінал, що відбудеться 14 травня.

Як повідомлялося, 12 лютого у Києві відбувся національний фінал відбору на "Євробачення-2022". За результатами конкурсу визначено, що в 2022 році від України на міжнародному пісенному конкурсі виступить виконавиця Аліна Паш із піснею "Тіні забутих предків". Паш отримала 15 балів (8 балів від журі та 7 балів від глядачів). Друге місце посів гурт Kalush Orchestra (6 балів від журі та 8 від глядачів), третє – співак Wellboy (7 балів від суддів та 6 від глядачів). За перемогу у фіналі також боролися Roxolana, Barleben, Michael Soul, Cloudless та Our Atlantic.

Після низки конфліктних ситуацій та скандалів навколо цієї теми Паш дискваліфікували за надання оргкомітету підробленої довідки від Держприкордонслужби. У зв'язку з цим було вирішено, що гурт Kalush Orchestra представлятиме Україну на конкурсі.

У 2021 році на "Євробаченні" Україну представляла електро-фолк-група Go_A, яка посіла п'яте місце у фіналі конкурсу.

У 2019 році Україна не брала участі у конкурсі у зв'язку із громадською критикою співачка Maruv через її виступ у РФ. Національна суспільна телерадіокомпанія та переможниця Національного відбору-2019 відмовилися підписувати контракт.

"Євробачення-2022" проходить у Туріні (Італія). Другий півфінал відбудеться 12 травня. Фінал конкурсу відбудеться 14 травня.