Італійки поскаржилися на сексуальні домагання на Євробаченні

DIP

Конкурс пісні “Євробачення” опинився у центрі сексуального скандалу після того, як кілька жінок-волонтерів заявили, що їх “лапали” під час вечірки з нагоди початку заходу в Італії. Усі жінки були хостес на вечірці, яка відбулася минулими вихідними і на якій були присутні виконавці, бек-вокалісти, танцюристи та VIP-гості.

Компанія “Євробачення”, яка організує щорічний трансконтинентальний вокальний марафон, заперечує звинувачення, але жіночі групи в Італії вимагають термінового поліцейського розслідування, повідомляє Daily Mail.

Одна з жінок, яка назвалася К’ярою, звернулася до групи Me Too (Non Una Di Meno), яка веде кампанію, щоб сказати, що її лапали. Вона стверджує, що її “чіпали за попу та талію” “танцюристи іноземного артиста” – без вказівки їхніх імен.

Інша жінка, яка була на вечірці з червоною доріжкою, що проходила у палаці Венарія на околиці Туріна, сказала: “Я відчувала себе ображеною. Я була там як волонтер, щоб допомогти делегаціям, а вони розвели руками”. Вона продовжила: “Вони постійно обіймали нас, а один поклав руку мені на талію і намагався мене поцілувати. Мені вдалося вирватися, але потім хтось ще спробував зробити те саме. Це сталося з багатьма волонтерами, які були там, щоб приймати гостей, і зрештою багато хто з них покинули вечірку через те, що відбувалось”. Жінка, якій близько 20 років, додала: “Я дуже хотіла стати волонтером на “Євробаченні”, але ніяк не очікувала, що станеться щось подібне. Те, що мало стати чудовим досвідом, перетворилося на вечір обмацувань і знущань. Таке може статися в нічному клубі, але я ніколи не очікувала, що таке станеться на такому заході”.

Палац Венарія – це колишня королівська резиденція. У цьому місці, яке є частиною Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, у ці вихідні відбулося відкриття фестивалю, в якому взяли участь понад 40 країн, що беруть участь у музичній феєрії, але делегація Великобританії, не була присутня. У різних повідомленнях у соціальних мережах йшлося про “дику п’яну ніч”, коли гості насолоджувалися шампанським, пивом і коктейлями, щоб розпочати змагання на так званій бірюзовій доріжці.

Авторитетна італійська газета Corriere Della Sera повідомила, що вона поговорила з кількома жінками-волонтерами, які були присутні на вечірці та розповіли про жахливу ніч домагань.

Одна з них, на ім’я Франческа, розповідає: “Я була з іншою дівчиною, і група іноземних танцюристів почала дивитися на нас, а потім підійшла до нас. Вони танцювали дуже близько і в якийсь момент почали чіпати нас по всьому тілу”.

Вона додала: “Спочатку все було досить нудно і повсякденно, але коли відкрився бар і почали подавати безкоштовні напої, все повністю змінилося. Ці танцюристи випили дуже багато алкоголю і почали чіпати нас усюди, а один із них чіпав мою попу. Але ми не звернулися, до влади, бо не хотіли створювати проблеми”.

Мартін Остердал з Європейського мовного союзу, який організовує фестиваль, сказав, що йому “нічого не відомо про будь-які скарги”, а італійська телекомпанія, що забезпечує висвітлення фестивалю, з виконавчим продюсером Симоною Мартореллі, заявила, що “чула про повідомлення та перевіряє їх”.

Алессандра Айрес із міської ради Туріна, яка організувала волонтерів, повідомила: “Якби я помітила подібне, я б втрутилася і зупинила захід. Можу запевнити вас, що я була на вечірці весь час, і цього не не було. Можливо, і був один коментар, але це все завдяки ентузіазму учасників, і дуже шкода, що хтось хоче облити брудом цю чудову подію”.

Представник Євробачення повідомив MailOnline: “Міська рада наразі все це заперечує. Цього не було”.