В Турині учасники флешмоб з Kalush Orchestra закликали допомогти евакуації з "Азовсталі", - AP

Centr.tv
Український гурт Kalush Orchestra та його хіп-хоп народний гімн своїй зруйнованій війною країні є фаворитом перемоги на Євробаченні, заході, покликаному відзначити різноманітність та сприяти дружбі між народами.

Про це пише Associated Press.

Двадцять п'ять гуртів змагатимуться в суботу у гранд-фіналі щорічного конкурсу авторів пісень в промисловому місті Турині на півночі Італії. Минулого року телевізійний конкурс подивилися 183 мільйони людей.

Для української громади в Італії участь Kalush Orchestra в такому надзвичайно популярному міжнародному заході висвітлює українську культуру, водночас забезпечуючи платформу для зосередження глобальної уваги на вторгненні росії та війні в Україну.

Близько 50 людей організували флешмоб, коли гурт цього тижня вийшов на відкриту сцену в Турині, посилюючи міжнародні заклики про допомогу з евакуації мирних жителів і військових із металургійного заводу «Азовсталь», який є останнім українським форпостом у південному місті Маріуполь.

«Ми розглядаємо Євробачення як міжнародну подію, де присутність України та української культури дуже важлива, – каже Зоя Станковська, юрист з Мілана, яка допомогла в організації флешмобу. - На даний момент Євробачення також є місцем, де чують наш голос».

росія почала своє вторгнення в Україну у квітні 2014 з Донецької та Луганської областей з Кримом, 24 лютого 2022 воно стало повномасштабним.