“Повнометражна дискримінація”: Цимбалюк пояснив, чому українці знімалися у російських серіалах

Dzvin.media

Черкаський Тарас Цимбалюк, відомий ролями в українських серіалах “Спіймати Кайдаша” та “Кава з кардамоном”, підняв скандальну тему роботи українських акторів у російських серіалах. У своєму Instagram Тарас спробував пояснити, чому українцям до війни доводилося приймати принизливі умови та говорити російською на майданчику. Пише Таблоід. “Як вийшло, що ми (українські актори) знімались всі ці роки в російських серіалах ? – думаю, ці численні провокативні “вкиди” час висвітлити. Скажу одразу, все це знімалось в Києві”, – почав Тарас.

“Після закінчення театрального вузу актори починають мріяти про кіно. Тоді було на 95% все кіно-серіальне виробництво – російськомовне. Там, як правило, головні герої – росіяни, досвідчені українські актори, як Стас Боклан – на лінійних ролях… а наші студенти і молоді актори – масовка/епізод, якщо взагалі помітять”, – зазначив актор.

“Ще, мене тоді/завжди дуже дивувало, чого сюди, як правило, завозять дуже “середніх” рос.акторів, котрі нікому не потрібні там ? Вони ж реально здатні тільки на “он любит тебя”, “она беременна” тощо – на шлак.

Жодного разу не викликали мене в “мило”, де в гримерці мене чекав, наприклад, Домогаров… тільки всякі “толі руденки”. От приблизно така ситуація у столиці”, – обурився Цимбалюк.

“Так. Це повнометражна дискримінація наших акторів: вибір українських продакшнів, котрі залежали від російських каналів.(така модель залишалась до 24 лютого). Тобто або стаєш частиною постсовкового локомотиву і російською говориш у кадрі, або шукай нову професію… Саме тому такі проєкти, як “Кава”, “Кайдаші” чи “Ворон” ставали для мене ковтком свіжого повітря, котре хочеться відчути нормою. Але вже усі відчувають тотальне перезавантаження”, – наголосив він.

Нагадаємо, з самого початку війни Цимбалюк активно пише в мережі. Він висловлювався стосовно мовчання колег, обурювався через негідну поведінку біженців закордоном та навіть публічно засудив вагітну блогерку Пренткович за рекламу секс-іграшок.