Kalush Orchestra після виступу на Євробаченні закликав спасти Маріуполь і "Азовсталь"

UA: Cуспільне мовлення

"Save Mariupol, save Azovstal now!" (Допожіть Маріуполю. Допоможіть "Азовсталі" прямо зараз!), – звернувся Олег Псюк зі сцени Євробачення в Турині.

Раніше до Kalush Orchestra звернувся репер зі Львова Otoy, брат якого вважається зниклим безвісти на "Азовсталі".

"Гурт Kalush має унікальну особливість бути найгучнішим народним рупором у ситуації, що склалася перш за все на "Азовсталі". Вимагайте від гурту Kalush згадки про вимогу процедури екстракції та рятування усіх захисників, поранених "Азовсталі". Представники гурту будуть казати, що будь-які висловлювання неможливі через правила конкурсу, але чи можемо ми допустити бодай думку, що хтось з представників конкурсу буде проти висловлювання гурту в боротьбі за життя українських воїнів?" – написав Otoy.

Варто зазначити, що Kalush Orchestra публікували у своєму профілі пост із закликом до світової спільноти допомогти визволити захисників Маріуполя, які заблоковані на Азовсталі.

"Зараз Маріупольська Азовсталь — це серце України. Допоможіть врятувати наших хлопців!" — підписали свій пост музиканти.

Що відомо У Маріуполі українські військові знищили близько 6 тис. окупантів РФ і понад 100 одиниць техніки — "Азов" Україна веде перемовини щодо евакуації 60 важкопоранених і медиків з "Азовсталі". Крім бійців "Азову", там перебувають ЗСУ, нацгвардійці, прикордонники, бійці СБУ, поліцейські та тероборона. Російські війська зруйнували Маріуполь Донецької області. Місто перебувало в блокаді армії РФ із початку березня. Голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко повідомив, що за час війни у Маріуполі загинули від 20 до 22 тисяч людей. Українській владі вдалось верифікувати 33 тисячі людей, яких російські окупанти примусово вивезли з Маріуполя на окуповану територію Донеччини або у РФ. Мер Маріуполя Вадим Бойченко повідомив, що інфраструктура міста внаслідок боїв пошкоджена на 90%. Президент Володимир Зеленський заявив, що, за висновками керівництва Збройних Сил України, на сьогодні не існує воєнного шляху для деблокади частково окупованого Маріуполя — українські захисники тримають там оборону на території комбінату "Азовсталь". Спротив українських військових на "Азовсталі" зриває оперативні плани РФ на півдні Донбасу, повідомляє Міністерство оборони Великої Британії.