Kalush Orchestra приносить перемогу Україні на конкурсі “Євробачення-2022”

Версії.if.ua

Гурт Kalush Orchestra переміг у фіналі «Євробачення-2022». Це третя перемога України у цьому конкурсі за весь час — після Руслани у 2004 році та Джамали у 2016-му. Цьогоріч Україну представляв гурт Kalush Orchestra, який виступав під номером 12 з піснею Stefania. Після виступу гурт зі сцени звернувся до світу із закликом врятувати захисників Маріуполя із «Азовсталі», пишуть Версії з посиланням на Громадське. Україну підтримали й деякі інші учасники конкурсі. Зокрема ісландський гурт Systur завершив виступ фразою «Peace for Ukraine» («Мир для України»), а представник Німеччини оформив свою гітару у кольорі українського прапора та написав на ній «Peace». Фото:Скриншот Правила «Євробачення» забороняють будь-які політичні заклики і передбачають за це суворі санкції, однак організатори конкурсу заявили, що не стануть дискваліфіковувати український гурт Kalush Orchestra та інших учасників, які підтримали Україну.

«Ми розуміємо глибокі почуття навколо України в цей час і вважаємо, що заяви Kalush Orchestra та інших виконавців, які висловлюють підтримку українському народу, мають гуманітарний, а не політичний характер», — йдеться в заяві організаторів «Євробачення». Максимальні 12 балів Україна отримала від суддівського журі Польщі, Латвії, Литви, Румунії та Молдови. За результатами глядацького голосування ми отримали загалом 439 балів. Разом — 631.

Друге місце посіла Велика Британія з 466 балами, третє — Іспанія (459 балів).

Після перемоги фронтмен Kalush Orchestra зі сцени подякував світу за підтримку України та проскандував «Слава Україні!» Загалом участь у фіналі взяли 25 виконавців — зі Швейцарії, Вірменії, Ісландії, Литви, Португалії, Норвегії, Греції, України, Молдови, Нідерландів, Бельгії.

Також були представники Чехії, Азербайджану, Польщі, Фінляндії, Естонії, Австралії, Швеції, Румунії, Сербії, Великої Британії, Німеччини, Італії, Іспанії, Франції. Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!