Перемога України: Kalush Orchestra перемогли в пісенному конкурсі «Євробачення-2022»

The Page

14 травня у Турині пройшов фінал пісенного конкурсу «Євробачення-2022». Переможцем став представник України — група Kalush Orchestra. Тож «Євробачення-2023» пройде в Україні.

В фіналі «Євробачення-2022» виступали учасники з 25 країн: Чехії, Румунії, Португалії, Фінляндії, Швейцарії, Франції, Норвегії, Вірменії, Італії, Іспанії, Нідерландів, України, Німеччини, Литви, Азербайджану, Бельгії, Греції, Ісландії, Молдови, Швеції, Австралії, Великої Британії, Польщі, Сербії, Естонії.

За переможця конкурсу голосують професійні жюрі 40 країн, а також глядачі. Після оголошення результатів голосування жюрі Україна посіла 4 місце. Перше місце було у Великої Британії, друге — у Швеції, третє — у Іспанії, п'яте — у Португалії. 12 балів Україні дали професійні жюрі з Польщі, Молдови, Латвії, Румунії і Літви.

Глядачі дали Україні 439 балів. Це абсолютний рекорд «Євробачення». По 12 балів Україна отримала від гладачів з Італії, Франції, Ірландії, Ісландії, Іспанії, Великої Британії, Данії, Німеччини, Австрії, Естонії, Латвії, Літви, Польщі, Азербайджану, Болгарії, Молдови, Чехії, Грузії, Сан Маріно, Австралії, Бельгії, Кіпра, Нідерландів, Швеції, Ізраїля, Португалії, Норвегії, Фінляндії.

Під час виступу гурт Kalush Orchestra закликали світ врятувати захисників Маріуполя. Організатори конкурсу не стали карати представників України за цей заклик, бо він мав не політичний, а гуманітарний характер. Цікаво, що після цього у трендах Google виріс пошук за запитом «Азовсталь».

На пресконференції після перемоги соліст групи Олег Псюк попросив журналістів розповсюджувати інформацію про ""Азовсталь". На питання, чи не боялися вони дискваліфікації, Олег відповів, що люди, які задають такі питання, не уявляють біль українців: навіть якщо б дискваліфували, вони б не втратили таку можливість розповісти про захисників Маріуполя перед такою великої аудіторією.

Отримуючи приз, Kalush Orchestra присвятили перемогу усім українцям. Президент Зеленський привітав переможців і наголосив, що «ми зробимо все, щоб одного дня учасників і гостей «Євробачення» приймав український Маріуполь — вільний, мирний, відбудований».

https://www.instagram.com/p/CdjmOB7IRZU/

Також українців привітав прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон: «Це визнання не тільки вашого таланту, а й непохитної підтримки вашої боротьби за свободу». До речі, друге місце у конкурсі «Євробачення-2022» посів представник Великої Британії Сем Райдер.

https://twitter.com/BorisJohnson/status/1525615576160272386?cxt=HHwWhICwjZLSiawqAAAA

Пісня-переможець «Стефанія» присвячена мамі соліста Kalush Orchestra Олега Псюка. На пресконференції Олег сказав, що ще не встиг позвонити мамі, але попросив свою дівчину привітати її.