“Ваша пісня перемогла наші серця!” - очільники Євросоюзу привітали Україну з перемогою на “Євробаченні”

ТСН

З перемогою на "Євробаченні-2022" український гурт Kalush Orchestra з перемогою у Євробаченні привітали президент Європейської ради Шарль Мішель, президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та президентка Європарламенту Роберта Мецола.

У своїх мікроблогах у Twitter урядовці ЄС побажали, щоб наступний фінал Євробачення-2023 відбувся у вільній та соборній Україні, а дехто навіть пообіцяв приїхати на конкурс до Києва.

“Щирі вітання", - українською мовою розпочав свій допис голова Євроради. Він також процитував рядок із пісні, яку виконували переможці: “Ломаними дорогами прийду я завжди до тебе”. Цей текст тепер асоціюється із повернення теперішніх втікачів від війни, які попри руйнування все одно тягнуться до себе додому.

“Бажаю, щоб Євробачення наступного року відбулось у Києві у вільній та соборній Україні" — написав Шарль Мішель.

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн написала про розчулення, яке викликала пісня у виконанні Kalush Orchestra.

“Сьогодні ввечері ваша пісня підкорила наші серця. Ми святкуємо вашу перемогу в усьому світі. ЄС з вами”, - пообіцяла очільниця Єврокомісії.

Президентка Європарламенту Роберта Мецола пообіцяла приїхати до України на наступний конкурс.

"Наступного року в Києві - у вільній Україні. Я буду там", - запевнила вона.

До привітань європейських урядовців приєднався міністр оборони Великої Британії Бен Воллес, який розпочав свій пост словами Slava Ukraini і також привітав український гурт.

"Доброї ночі! Молодці! Усі наші думки з вами", - написав він.

Нагадаємо, британський прем’єр-міністр Борис Джонсон відзначив, що голосування на пісенному конкурсі було демонстрацією підтримки України в боротьбі за свободу.