З вересня українські школярі харчуватимуться по-новому: у меню як традиційні страви, так і різні кухні світу

Hromadske.ua

Про це повідомила перша леді Олена Зеленська.

Презентували напрацювання у цій реформі представники Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров'я, Міністерства економіки, Держпродспоживслужби та команда шеф-кухаря Євгена Клопотенка.

«Коли ми розпочинали роботу над реформою системи шкільного харчування, ми поставили собі мету — підвищити загальний середній рівень харчування в українських школах. Це комплексне завдання: від поліпшення якості, поживності страв та безпечності харчових продуктів до ресурсного забезпечення шкіл», — зазначила Зеленська.

Вона додала, що хоче, аби діти з задоволенням йшли у шкільну їдальню, а батьки були при цьому впевнені, що шкільне харчування корисне для здоров’я. «Сьогодні діти могли скуштувати оновлені позиції з меню. Отримали позитивні відгуки! Ми, дорослі, також мали змогу протестувати. Мені було дуже смачно», — зазначила Олена Зеленська.

Як уточнив Клопотенко, найголовніше те, що у меню для школярів дозволили спеції. Це, за його словами, зробить смак їжі різноманітним. Також більше стане фруктів, овочів та м'яса. «Зменшили кількість жиру, цукру та солі. Тобто, тепер у школах не будуть ганятися калорійністю за допомогою неадекватної кількості олії та хліба і їжа буде здоровішою», — додав кухар. Що там у новому меню?

Воно складається зі 160 страв, які використовуватимуть залежно від кратності харчування для кожного окремого закладу освіти. Це меню включає як традиційні українські страви, так і популярні страви різних кухонь світу. Вперше до шкільного меню включили безглютенові позиції, також збільшили кількість фруктів і м’яса у раціоні. Меню розробляли в межах норм, які рекомендовані фахівцями МОЗ та відповідають політиці World Health Organization Ukraine.

Наприклад, в меню на осінній період школярам пропонуватимуть сирну запіканку з бананом та ягідним кюлі, чахохбілі з куркою, курскус, шпундру та рибні нагетси. Технологічні картки страв детальніше представлені тут.

Зеленська та шкільне меню

Перша леді разом із шеф-кухарем Євгеном Клопотенком стали ідеологами зміни шкільного меню. Реформа системи шкільного харчування у 2020 році почалася з оновлення нормативної бази. Цього ж року влада взялася за імплементацію нових норм у школах та розробку здорового меню для школярів.