У Києві запрацювало Посольство Ірландії

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу МЗС України.

Зокрема, заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар 7 червня прийняв копії вірчих грамот від першої в історії двосторонніх відносин пані посла Ірландії з резиденцією в Україні Тереси Ґілі.

За словами Боднаря, започаткування роботи Посольства Ірландії в Києві сприятиме активізації українсько-ірландського діалогу.

"Призначення пані посла Ірландії в Україні з резиденцією в Києві сприятиме пожвавленню політичних контактів, нарощуванню обсягів торгівлі, зміцненню взаємодії між нашими громадянами. Сподіваємося на позитивні зрушення найближчим часом у спрощенні процедури отримання ірландських віз для громадян України", - зазначив заступник міністра.

Він також висловив вдячність за непохитну підтримку Ірландією територіальної цілісності та суверенітету України, підтвердив готовність нашої держави до взаємодії з Ірландією у контексті її непостійного членства в Раді Безпеки ООН.

Окремою темою зустрічі стала підготовка інавгураційного саміту Кримської платформи. Сторони обговорили актуальні питання співробітництва України та Ірландії, визначили пріоритетні завдання на 2021 рік, а також підготовку візиту міністра закордонних справ та оборони Ірландії Саймона Ковене до України цьогоріч.

Довідка: З 2000 в Україні і в Ірландії функціонують почесні консульства. Посол Ірландії в Празі був послом в Україні за сумісництвом.

Ірландія визнала Україну 31 грудня 1991 року, дипломатичні стосунки між країнами були встановлені 1 квітня 1992 року.