Більша половина українців не хотіли б другого президентства Зеленського

Про це свідчать результати соціологічного опитування, які оприлюднив Київський міжнародний інститут соціології.

Респондентів запитували, чи підтримують вони балотування Володимира Зеленського на другий термін.

54,5% заявили, що не схвалюють таку ідею, 37% – навпаки, підтримують.

Більшість опитаних – 54,4% – вважають, що за останні 2 роки фінансове становище їхньої родини погіршилося.

Покращення помітили 11,3% респондентів, а 33,6% стверджують, що нічого не змінилося за цей період.

9 з 10 респондентів за останній рік зіштовхувалися з підвищенням тарифів на комунальні послуги (91,5%) і зі зростанням цін на основні харчові продукти (90,6%). Разом з цим, зі зниженням зарплат або пенсій зіштовхувалися 35,4% респондентів, а з повною чи частковою втратою місця роботи – 31,9%.

42,9% назвали основною причиною економічної кризи високий рівень корупції. 33,8% пояснюють кризу некомпетентністю влади, 10,6% – війною на сході України, 8,3% – пандемію коронавірусу.

Всеукраїнське опитування громадської думки проведене 27 травня – 1 червня 2021 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assisted telephone interviews, CATI). Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України – АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей.

У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% – для показників, близьких до 10%, 1,1% – для показників, близьких до 5%.