Туреччина збирається запропонувати Україні самохідну систему ППО

Турецька компанія Aselsan планує запропонувати Україні свою систему ППО ближньої дії, повідомляють Економічні новини з посиланням на Defense Express.

Йдеться про 35-мм самохідний зенітний комплекс Korkut, розроблений відповідно до стандартів НАТО.

Він призначений для протиповітряної оборони механізованих військ і мобільних підрозділів, а також стаціонарних військових баз. Система забезпечує захист зони охоплення, виконуючи операції від виявлення до перехоплення і знищення цілей.

«Aselsan пропонує Збройним Силам України перевірену на місцях систему ППО, яка відповідає всім оперативним і тактичним вимогам», - йдеться у повідомленні компанії.

Повноцінна система Korkut складається з трьох 35-мм самохідних зенітних комплексів і одного командного пункту. Вона може працювати повністю автономно, а при необхідності - під управлінням системи вищого рівня.

Машина командування і контролю, керуюча трьома гарматними системами, здійснює захоплення і відстеження цілей за допомогою пошукового 3D-радара, має інтегровану систему розпізнавання загроз «свій-чужий». Ефективний радіус дії - 70 км.

Функції контролю та управління цього командного пункту можуть бути реалізовані і для інших комплексів ППО.

Самохідний зенітний комплекс Korkut оснащений здвоєною 35-мм гарматою Oerlikon KDC-02 що виробляється за ліцензією турецькою компанією МКЕК. Дальність дії - 4 км, швидкість - до 1100 пострілів на хвилину. Додатково комплекс може бути озброєний ПЗРК Stinger або іншою системою.

Korkut, крім звичайних боєприпасів, може вести вогонь 35-мм боєприпасами Air Burst (ATOM) від компанії Aselsan, які значно підвищують ефективність комплексу ППО проти низки загроз, в тому числі крилатих ракет, ракет «повітря-земля» і БПЛА, а також проти вертольотів і винищувачів.

Самохідний зенітний комплекс і машина командування і контролю базуються на плаваючій бронемашині FNSS ACV-30, здатній долати водні перешкоди. Максимальна швидкість по дорозі - 65 км/год, по воді - 6 км/год. Також система Korkut може ефективно вести вогонь на ходу.