8-й «Чілдрен Кінофест» оголосив переможців

Конкурс короткометражних фільмів, знятих дітьми від 7 до 14 років.

В Україні завершився 8-й фестиваль мистецтва кіно для дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест». Цього року він уперше відбувся у гібридному форматі. Кінотеатральні покази у 23-х містах відвідало майже 17 тисяч глядачів. Онлайн-програму переглянули понад 8 тисяч глядачів по всій Україні.

Переможців оголосили на онлайн-церемонії закриття фестивалю 6 червня.

Цього року Гран-прі фестивалю за підсумками глядацького голосування отримала пригодницька стрічка «Полі» спільного виробництва Франції та Бельгії. Фільм розповідає про пригоди двох друзів – дівчинки та поні, якого вона звільняє від життя в неволі. 15 липня стрічка вийде в український прокат.

У межах фестивалю вп’яте відбувся Конкурс короткометражних фільмів, знятих дітьми від 7 до 14 років. Організатори отримали понад 180 заявок з усієї України, серед яких обрали 16 фіналістів. Переможця визначило професійне журі українських кінематографістів: режисер-постановник фантастичного анімаційного фільму «Віктор_Робот» Анатолій Лавренішин, режисер драми «Додому» Наріман Алієв та письменниця, режисерка документального хіта «Земля блакитна, ніби апельсин» Ірина Цілик.

На церемонії закриття фестивалю відбулося нагородження:

-          звання Найкращого українського дитячого фільму року та нагороду у розмірі 15 тис грн отримала робота «Мелісса» 14-річного Матвія Глазунова з міста Ізюм,

-          найкращою стрічкою у категорії від 7 до 10 років стала анімація «БУЖОК і червона помада» 8-річної Єви Лисюк із Києва,

-          у категорії від 11 до 14 років були обрані Найкращий анімаційний фільм – «У пошуках друга» (Ірина Вертюк, 13 років, м. Миколаїв),

-          найкращий ігровий фільм – «ЗУПИНИ ЦЕ!» (Аріна Горієва, 14 років, м. Дніпро). Переможці в цих категоріях отримали по 4 тис грн.

-          Приз глядацьких симпатій, який присуджується за результатом голосування глядачів, та нагороду у розмірі 8 тис грн отримала стрічка «ЗУПИНИ ЦЕ!» (Аріна Горієва, 14 років, м. Дніпро). Восени фільми-фіналісти можна буде переглянути на YouTube-каналі Чілдрен Кінофесту.

9-й Чілдрен Кінофест відбудеться з 27 травня до 5 червня 2022 року.

Нагадаємо, Ось таке кіно: у Кременчуці розпочалися кінопокази в рамках Міжнародного кінофестивалю для дітей і підлітків ‘’Чілдрен Кінофест’’.