“Культура не халтура”. Міністр Ткаченко звітував про рік роботи під “реквієм за УКФ”

На акцію прийшли кілька десятків учасників з плакатами “Прачечна”, “Культура не халтура – дорогу професіоналам”, “УКФ – для своїх?” та з музичними інструментами, на яких грали “реквієм за УКФ”.

За словами організаторів акції, Український культурний фонд — виплекана спільнотою інституція, якій за 3 роки діяльності вдалось вибудувати довіру в секторі та створити прозорі правила гри.

Вони стверджують, що наглядова рада Українського культурного фонду нівелювала досягнення Фонду за 3 роки та створила кризу діяльності інституції, через що останніми місяцями масово звільняються співробітники УКФ.

Учасники акції вимагають розпустити наглядову раду УКФ, скасувати її рішення щодо низки проєктів, а також винести на публічні обговорення зміни до закону про Український культурний фонд.

Коли міністр Ткаченко прийшов на пресконференцію, то навіть зупинився та поспілкувався з активістами, сказавши їм, щоб вони озвучили вимоги по суті: “Я бачу реквієм, бачу прачечну, висловіть свої претензії по суті”.

На вимогу активістів про розпуск наглядової ради УКФ міністр заявив, що в нього немає механізму розпуску ради, а всі процеси “відбуваються в рамках закону та він не має підстав не довіряти юристам”.

Активісти провели Ткаченка вигуками “Міністр Прачечної”. Читайте також: 1,5 тисячі пам’яток, поданих на розгляд Мінкультури за 3 роки, досі не внесено до Держреєстру