Зріст цін і зменшення зарплат. У більшості українців погіршився фінансовий стан

54,4% опитаних Київським міжнародним інститутом соціології українців вважають, що за останні два роки фінансове становище їхньої родини погіршилося.

Як ідеться у результатах опитування, про покращення говорять 11,3% респондентів, а 33,6% стверджують, що нічого не змінилося за цей період.

За даними соціологів, 9 з 10 респондентів за останній рік зіштовхувалися з підвищенням тарифів на комунальні послуги (91,5%) і зі зростанням цін на основні харчові продукти (90,6%). Разом з цим, зі зниженням зарплат або пенсій зіштовхувалися 35,4% респондентів, а з повною чи частковою втратою місця роботи - 31,9%.

Крім того, респондентам ставилося запитання, що, на їхню думку, є головною причиною економічної кризи в Україні та пропонувалося обрати з чотирьох варіантів. Дослідники заявили, що найбільше респондентів - 42,9% - вважають основною причиною високий рівень корупції. Трохи менше респондентів (33,8%) пояснюють кризу некомпетентністю влади. Значно менше респондентів причинами вважають війну на Сході України (10,6%) і пандемію коронавірусу (8,3%).

Опитування проводилося 27 травня-1 червня серед двох тисяч повнолітніх жителів підконтрольної території України методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Статистична похибка вибірки не перевищує: 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% - для показників, близьких до 10%, 1,1% - для показників, близьких до 5%.