Рух «ЧЕСНО» проаналізував зарплати мерів обласних центрів. Хто отримує найбільше?

Про це повідомляє рух «ЧЕСНО».

Дослідники розповідають, що дохід міського голови тільки на декілька відсотків лише зовсім трохи залежить від чисельності населення міста. Натомість величина бюджету міста аж ніяк не впливає на рівень винагороди мера. Чесно» також зазначає, що мери заради популізму часто відмовляються від високих офіційних зарплат та премій.

Окрім очільника Запоріжжя, до переліку лідерів за розміром зарплати є мер Луцька Ігор Поліщук (77 тисяч гривень), мер Кропивницького Андрій Райкович (73 тисячі) та мер Хмельницького Олександр Симчишин (64 тисячі). Очільник Києва Віталій Кличко отримує 60 тисяч гривень.

А ось найнижчі зарплати у мера Одеси Геннадія Труханова (23 тисячі гривень), мера Житомира Сергія Сухомлина (30 тисяч), мера Львова Андрія Садового (33 тисячі) та мера Івано-Франківська Руслана Марцінківа (39 тисяч). «Чесно» розповідає, що посадовий оклад мера — це стала сума, яку уряд затвердив ще у 2006 році. Відповідно до цього документа, меру міста з населенням понад мільйон людей встановили оклад розміром 16 940 гривень, мерам міст із населенням до 180 тисяч — 15 тисяч гривень, а всім іншим — 15 900 гривень. Тобто різниця в межах 2 тисяч.

Однак місцеві депутати зазвичай передбачають своєму мерові певні надбавки, доплати й премії. Сюди можуть входити надбавки за ранг посадової особи, за вислугу років, за високі досягнення у праці, за науковий ступінь, вчене звання та навіть за знання іноземної мови. А ще депутати встановлюють величину щомісячної премії у відсотках від окладу. Інколи вона може сягати навіть 300% від окладу. До заробітної плати входять також відпускні, лікарняні, компенсації за відрядження, матеріальні допомоги та інші виплати. Дуже часто мери отримують матеріальну допомогу для розв'язання соціально-побутових питань. Її суму теж затверджує рада.