Нардеп Юрченко подасть позов до ЄСПЛ

Про це він заявив в коментарі "Радіо Свобода", передає Depo.ua.

"Я доведу свою непричетність до цих всіх дій в Європейському суді з прав людини. Будуть судові позови до певних телеканалів, які обмовляли моє ім'я відвертою брехнею: будуть вибачення і буде офіційне визнання того, що до всього цього я не маю ніякого відношення. Всі ті, хто моє на ім'я зводив наклепи і поливав брехнею, будуть покарані", – повідомив нардеп.

Він зазначив, що зараз повністю співпрацює зі слідством і хоче, щоб все "швидше закінчилося". Юрченко додав, що його справа вже передана на розгляд суду.

За його словами, йому заборонено залишати територію України, але це не заважає йому виконувати обов'язки депутата.

Нагадаємо, у листопаді Юрченко побився у кулуарах парламенту із позафракційним колегою Гео Леросом. В грудні Юрченка побили два чоловіки у столичному районі Голосіїв.

А сьогодні, 4 березня, Юрченка, який проходить у справі про хабарництво, освистали і висміяли у Київраді, коли він намагався розповідати про боротьбу із корупцією.

Довідка: Олександр Юрченко – скандально відомий український громадський активіст і політик. Народний депутат України IX скликання від партії "Слуга народу", який фігурував у справі щодо хабарництва.

Так, влітку 2020 року НАБУ почало розслідування щодо організованої групи, учасники якої отримують хабарі за використання повноважень народних депутатів. У результаті спецоперації було викрито на хабарі неофіційного помічника Юрченка – Івана Фіщенка, який взяв перший транш коштів розміром $13 тис. із запланованої суми $200 тис., що мали піти на підкуп народних депутатів – членів комітету Ради з питань енергетики.

За повідомленням НАБУ, було також зібрано докази для повідомлення про підозру самому Юрченку.

17 вересня генпрокурор Ірина Венедіктова підписала клопотання про арешт Юрченка. Його виключили з фракції "Слуги народу" у Верховній Раді, а президент Володимир Зеленський заявив, що депутат обов'язково сидітиме у в'язниці.

21 вересня Юрченка взяли під арешт з правом застави розміром 3,1 млн грн, і через 4 дні застава була внесена – депутат вийшов із СІЗО під зобов'язання носити електронний браслет.

4 листопада з Юрченка було знято електронний браслет і продовжено арешт на 60 діб.