В Украине свидетельство о рождении ребёнка теперь можно получить почтой

Теперь молодые родители смогут заказать свидетельство о рождении ребенка онлайн и получить оригинал документа без посещения отдела Государственной регистрации актов гражданского состояния (ГРАГС).

Доставлять отправления Укрпочта будет в ближайшее отделение почтовой связи. Также дополнительно можно заказать адресную курьерскую доставку.

«Укрпошта вже тривалий час співпрацює з Міністерством цифрової трансформації в рамках розширення послуг на порталі Дія. Мета нашого партнерства – спростити доступ українців до державних послуг, особливо у невеликих населених пунктах, де інші організації, окрім Укрпошти, не присутні. Тепер молоді батьки можуть подати заявку на реєстрацію дитини за кілька хвилин прямо вдома, а за кілька днів отримати оригінал з доставкою до дверей – це зручно, швидко і безпечно. Формування відправлень здійснюється завдяки інтеграції API Укрпошти з сервісом єМалятко, що дозволяє дуже оперативно приймати та обробляти відправлення. Це стало можливим в рамках цифрової трансформації Укрпошти, яка передбачає повну заміну IT-інфраструктури та оптимізацію процесів, щоб пришвидшити обробку та доставку відправлень. Доставка свідоцтв актуальна як для жителів сіл, де немає філій ДРАЦС чи ЦНАП, так і для містян, які не хочуть ризикувати здоров’ям чи не мають можливості відвідати відділи реєстрації», —прокомментировала Елена Степина, заместитель генерального директора Укрпочты по развитию бизнеса.

«У 2020 році ми запустили комплексну послугу єМалятко, і нею скористалися понад 125 тисяч українців. Сьогодні разом з партнерами запускаємо першу в історії України доставку державних документів і робимо послуги для батьків ще зручнішими. Відтепер не потрібно стояти в чергах, ходити по держустановах, кур’єр доставить свідоцтво про народження одразу до дверей. Ціль Мінцифри – зробити усі держпослуги такими ж швидкими та комфортними», — отметил министр цифровой трансформации Михаил Федоров.

Чтобы получить свидетельство, нужно зарегистрироваться на портале https://diia.gov.ua/services/yemalyatko и при заказе выбрать опцию «получить по почте». Доставка свидетельства о рождении услугой «Укрпочта Экспресс» займет до 2 дней в пределах области и до 3 дней в пределах Украины. Оплатить доставку можно онлайн на сайте еМалятко или наличными при доставке.

Напомним, еМалятко — комплексная услуга для родителей новорожденных. По одной последовавшим онлайн, можно зарегистрировать рождение ребенка и получить до 9-ти государственных услуг от различных органов власти, необходимых при рождении ребенка.