Розпочали роботу освітні центри «Донбас–Україна»

Центри створені для організації вступу до українських закладів вищої освіти абітурієнтів з ТОТ. В Україні розпочали роботу освітні центри "Донбас–Україна", створені для організації вступу до українських закладів вищої освіти абітурієнтів з тимчасово окупованих територій.

Такі центри створені на базі 214 закладів вищої та фахової передвищої освіти, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України, Міністерству охорони здоров'я, Міністерству культури та інформаційної політики України, Міністерству внутрішніх справ України.

Відповідно до нещодавно затвердженого Порядку прийому, вступати особам з ТОТ можна лише через один освітній центр, при цьому абітурієнт має право подати до 5 заяв.

Для того щоб стати студентом закладу вищої або фахової передвищої освіти, вступнику з ТОТ необхідно дотримуватися наступного порядку.

1. Обрати освітній центр "Донбас–Україна" або "Крим–Україна".

2. Особисто подати заяву та заповнити освітню декларацію в освітньому центрі до 20 липня, щоб вступити на бюджетну форму здобуття освіти (квота-2), та до 20 вересня – на контрактну форму.

3. Скласти на базі освітнього центру два іспити державної підсумкової атестації: українська мова та історія України.

4. Скласти один профільний вступний іспит, який встановлює заклад вищої освіти. Для вступу на спеціальності, для яких передбачено проведення творчого конкурсу, замість вступного іспиту проводиться відповідний творчий конкурс.

Робота освітніх центрів триватиме до 24 вересня 2021 року.