З Наглядової ради Українського культурного фонду вийшло вже троє учасників

Голова Наглядової Ради Українського культурного фонду Лариса Мудрак склала повноваження. Разом з нею зі складу ради вийшли Катерина Чуєва та Артем Сурін, повідомила у своєму Facebook колишня депутатка «Самопомочі» та заступниця міністра культури часів Володимира Бородянського Ірина Подоляк.

Мудрак, яку було призначено головою ради лише 21 квітня, пояснила, що криза в УКФ розпочалася задовго до її приходу.

Також заяву на звільнення з посади членкині Наглядової Ради УКФ подала директорка Національного музею Богдана та Варвари Ханенків Катерина Чуєва.

Подоляк називає Мудрак, Чуєву та Суріна «адекватними членами Нагллядової ради», які при цьому «жодним чином не впливали на адекватне ухвалення рішень».

«Натомість, пани Сусленський, Тулузов («представники» ГО), Артеменко, Корнієнко («представники» закладів культури), Кірющенко (представник МКІП), Рибчинський (ОП) залишаються членами НР і ознак життя не подають, тобто повноважень не складають. Ситуація трагікомічна. М"яч на боці Міністра і його вигадливої команди» — натякнула Подоляк на міністра культури Ткаченка.

Як ми повідомляли, раніше культурні діячі написали відкритого листа президенту Володимиру Зеленському та Олександру Ткаченку, де звинуватили Наглядову раду УКФ в ручному управлінні та попросили допомогти вирішити ситуацію. Після цього міністр культури і інформполітики Ткаченко запропонував піти у відставку двом членам наглядової ради Олександру Сусленському та Ігорю Тулузову, а також внести зміни у закон про УКФ.

Зауважимо, що з дев'яти представників Наглядової ради УКФ чотирьох було обрано у грудні 2020 року інтернет-голосуванням, результати якого представило МКІП. Ще один член ради є офіційним представником МКІП.

Учора працівники галузі культури мітингували під Художнім музеєм, в якому міністр Ткаченко доповідав про результати роботи на посаді.

Тим часом Олександра ТКаченка розкритикували за його позицію щодо відтермінування мовних квот у кіно- та телевиробництві.