Побільшало українців, які визначають конфлікт на Донбасі як агресію РФ з використанням місцевих бойовиків - опитування

За останні півтора роки збільшилася частка українців, які визначають конфлікт на Донбасі як російську агресію проти України з використанням місцевих бойовиків. Про це свідчать результати дослідження соціологічної служби Центру Разумкова спільно з Фондом “Деморатичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва, проведеного з 14 по 19 травня 2021 року, передає УНН.

Цитата

“Більшість українців (53,5%) визначають конфлікт на Донбасі як російську агресію проти України з використанням місцевих бойовиків”, — йдеться в результатах дослідження.

Деталі

Зазначається, що кількість прихильників такої позиції за останні півтора роки збільшилася від 45%.

Так, в порівнянні з листопадом 2019 року на Заході частка прихильників такого визначення зросла від 64% до 74%, в Центрі — від 54% до 62%, на Півдні — від 22% до 31%, а на Сході — від 24% до 33%, відповідно, свідчать результати дослідження.

Значно меншу підтримку отримали інші погляди на конфлікт, такі як: “внутрішній конфлікт в Україні, де одну зі сторін підтримує Росія” (15%), “війна Росії з Заходом на території України” (13%), “суто внутрішній громадянський конфлікт в Україні” (7%), свідчать результати дослідження.

В електоральному розрізі визначення конфлікту як російської агресії з використанням місцевих бойовиків підтримує абсолютна більшість прихильників “Слуги народу” (64%), “Європейської солідарності” (76%) і “Батьківщини” (63,5%). Тільки виборці ОПЗЖ орієнтовані здебільшого на опції про внутрішній конфлікт: або за підтримки Росії (32%), або як суто громадянського конфлікту (24,5%).

Довідково

Загальнонаціональне дослідження було проведено в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2020 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Що було раніше

За результатами опитування, проведеного Соціологічною групою “Рейтинг” 6-7 квітня, понад 35% українців оцінюють ймовірність повномасштабного воєнного вторгнення Росії в Україну, як високу.