Електорат Зеленського переконаний, що між Україною та Росією точиться війна - опитування

Абсолютна більшість виборців Володимира Зеленського та низки інших українських політиків переконані, що між Україною та Росією точиться війна. Про це свідчать результати дослідження соціологічної служби Центру Разумкова спільно з Фондом “Деморатичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва, проведеного з 14 по 19 травня 2021 року, передає УНН.

Цитата

“71% населення переконані — між Україною та Росією точиться війна. Така думка превалює в усіх макрорегіонах і зростає зі Сходу (48%) до Заходу (91%). З цим погоджується абсолютна більшість виборців Володимира Зеленського (85%), Петра Порошенка (88%), Юлії Тимошенко (76%). Серед виборців Юрія Бойка тільки 31% погоджують з цим твердженням, тоді як 50% його прихильників не згодні, що між Росією та Україною йде війна”, — йдеться в результатах опитування.

Деталі

Зазначається, що, на думку опитаних, роль Росії в цьому конфлікті полягає в контролі так званих “ДНР” та “ЛНР” і керуванні їхніми політичними та військовими діями (48%), участі Збройних Сил Росії в бойових діях на боці “ДНР” та “ЛНР” (47%) і постачанні зброї цим самопроголошеним формуванням (43%).

Ці три оцінки ролі Росії превалюють в громадській думці на Заході, в Центрі та на Півдні, тоді як на Сході визначеності немає.

На Сході кожен із цих варіантів має підтримку серед 31 — 38% тамтешніх жителів. Окрім цього, 35% вважають, що Росія надає гуманітарну допомогу ОРДЛО, а 27% — що Росія підтримує псевдореспубліки переважно дипломатичним шляхом.

Довідково

Загальнонаціональне дослідження було проведено в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2020 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Що було раніше

За результатами опитування, проведеного Соціологічною групою “Рейтинг” 6-7 квітня, понад 35% українців оцінюють ймовірність повномасштабного воєнного вторгнення Росії в Україну, як високу.