НАЗК взялося за "ризикові" декларації майже 100 посадовців: Серед них Богдан, Новинський і Козак

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу НАЗК.

Уточнюється, що вперше цього року НАЗК розпочало повну перевірку декларацій, які комп’ютерна система логічного та арифметичного контролю (ЛАК) визнала ризиковими.

У НАЗК пояснили, що система ЛАК почала ранжувати декларації за оновленим рейтингом ризиків з 1 червня.

Станом на зараз автоматичну перевірку комп’ютерною системою ЛАК пройшли усі декларації посадовців, подані з 1 січня 2021 року – близько 950 тис. декларацій.

За результатами такої перевірки НАЗК розпочало повну перевірку декларацій 63 посадовців.

До цього списку увійшли, зокрема, народні депутати Вадим Новинський, Анна Скороход, Григорій Суркіс, Олена Шуляк, голова Черкаської ОДА Олександр Скічко, депутат Київської міської ради Ігор Баленко, колишній голова Офісу президента Андрій Богдан.

За порядком черговості, який передбачає перелік високопосадовців, чиї декларації мають бути перевірені найперше, НАЗК узяло в перевірку декларації 21 народного депутата, в тому числі Юлії Тимошенко, Мустафи Джемілєва, Тараса Козака, Олександра Дубінського.

Ще 12 декларацій були взяті у перевірку на підставі повідомлень про можливе недостовірне декларування від громадян та журналістів. Мова йде, зокрема, про декларації міністра аграрної політики та продовольства Романа Лещенка.

Повідомляється також, що всього від початку 2021 року НАЗК узяло в перевірку вже 728 декларацій публічних службовців.

Нагадаємо, з 1 червня запрацювала система автоматичного контролю за деклараціями про доходи посадовців.

Всі подані цьогоріч декларації були звірені з попередніми деклараціями – загалом із 14 реєстрами – що є в державі. У результаті звірки комп’ютерна система сформувала "рейтинг ризику декларацій".