Виведення військ США та союзників з Афганістану: Україна завершила виведення особового складу з країни

Увесь особовий склад українського національного персоналу у Місії НАТО в Афганістані “Рішуча Підтримка” повернувся в Україну у період з 1 по 5 червня 2021 року рейсом літака Повітряних сил ЗС України, передає УНН з посиланням на повідомлення Генерального штабу ЗСУ.

Цитата

“100% особового складу українського національного персоналу у Місії НАТО в Афганістані „Рішуча Підтримка“ повернувся в Україну у період з 1 по 5 червня 2021 року рейсом літака Повітряних сил ЗС України ІЛ-76МД”, — вказано у повідомленні.

Деталі

Планове повернення відбулося відповідно до рішення сторони НАТО щодо завершення діяльності Місії, яке було ухвалене 14 квітня 2021 за результатами проведення засідання Північноатлантичної ради на рівні міністрів закордонних справ і міністрів оборони держав-контрибуторів Місії.

До складу Тренувально-дорадчої Місії НАТО “Рішуча підтримка” в Ісламській Республіці Афганістан входив 21 військовослужбовець Збройних Сил України.

У ЗСУ також додали, що: “Основними завданнями українського національного персоналу були: виконання обов’язків на посадах штабних офіцерів у Штабі Місії РП-А; ведення інженерної розвідки шляхів руху, об’єктів та місцевості; виконання заходів з протидії застосуванню саморобних вибухових пристроїв та знешкодження вибухонебезпечних предметів; чергування у складі сил зведеного загону швидкого реагування тощо. Отриманий досвід під час виконання завдань Місії НАТО „Рішуча підтримка“ українські військовослужбовці застосовуватимуть на Батьківщині. Зокрема, виконуючи завдання за призначенням з протидії збройній агресії російської федерації в районі проведення операції Об’єднаних сил”.

Контекст

Виведення контингенту здійснювалося відповідно до прийнятого раніше рішення президента США Джо Байдена і керівництва НАТО.

Іспанія повідомляла, що збирається до 13 травня завершити виведення своїх військових з Афганістану. Також стало відомо, що Італія завершить виведення сил у найближчі тижні.

25 травня Центральне командування (СЕНТКОМ) ЗС США, в зону оперативної відповідальності якого входять Центральна Азія і Близький Схід, повідомило про те, що процес виведення американських військ з Афганістану завершено на 16-25%.

Раніше американські війська покинули свою найбільшу базу в Афганістані. У розпал бойових дій в Афганістані на цій базі розміщувалися до 30 тис. військовослужбовців і контрактників.