Військовий парад, літаки та салют з артилерії: Як Київ святкуватиме День Незалежності 2021

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль підписав розпорядження, яким затвердив план заходів з підготовки та відзначення 30-ї річниці Незалежності України, на яку запланована низка машстабних заходів у столиці.

Журналісти Depo.Київ ознайомились з планом святкування Дня Незалежності 2021 та діляться ним з киянами та гостями столиці.

На День Державного Прапора України в усіх містах України буде проведена церемонія урочистого підняття жовтоблактичного стягу. У столиці церемонія відбудеться за участю президента Володимира Зеленського та керівників органів державної влади. Підняття відбудеться на Печерських пагорбах – саме там минулоріч встановили найбільший прапор України.

Найбільший прапор України в Києві

Також на 23 серпня заплановано проведення установчого Саміту Кримської платформи. Участь в установчому саміті, зокрема, візьме голова Європейської Ради Шарль Мішель, а також представники країн Європи. Президент США Джо Байден заявив, що його країна також візьме участь в саміті. Кримська платформа покликана відповісти на виклики російської окупації півострова. Того ж дня в Софії Київській проведуть перший форум соціально-гуманітарного спрямування "Саміт перших леді та джентльменів".

З 22 по 23 серпня Мінкульт проведе урочистий захід з нагородження видатних діячів України "Національна легенда", а також благодійний концерт в Національному академічному театрі опери та балету України імені Шевченка.

З приводу 30-ї річниці Незалежності України буде проведено урочисте засідання Верховної Ради, яке відбудеться 24 серпня.

Засідання Верховної Ради України

На Хрещатику та Майдані Незалежності 24 серпня проведуть урочистий концерт та військовий парад Збройних Сил України з прольтом авіації у складі повітряної колони сил безпеки та оборони, збройних сил країн-партнерів, а також з артилерійським салютом на Трухановому острові. Зазначимо, що на святкуванні Дня Незалежності 2019 та 2020 років не було військових парадів, а президент Зеленський заявив, що сьогодні військова техніка – на сході, де найбільше потрібна.

Військовий парад на Хрещатику

На Михайлівській площі та Володимирському проїзді проведуть статичний показ сучасних зразків озброєння та техніки сил безпеки і оборони.

На Дніпрі уздовж Річкового вокзалу та Труханового острову проведуть урочистий прохід катерів та проліт авіації з показом озброєння повітряної та морської військової техніки.

В День Незалежності також будут проведені церемонії покладання квітів у Києві та інших населених пунктах до пам’ятників і пам’ятних знаків, місць поховань видатних діячів українського державотворення, борців за незалежність України, загиблих учасників Революції Гідності, учасників операції Об’єднаних сил, антитерористичної операції, заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях та хвилини мовчання.

Президент Зеленський та голова ОП Єрмак на покладанні квітів

Ми перерахували лише офіційні заходи на 30-ту річницю Незалежності України в серпні цього року, окрім яких буде ще багато культурних та розважальних подій, які анонсують ближче до святкування. Одним з наймасштабніших неофіційних заходів на День Незалежності стане Марш захисників України,  започаткований 2019 року, який розпочнеться о 9 ранку в парку Шевченка, та збере ветеранів, волонтерів та усіх небайдужих громадян.