"Ми вже у тісному діалозі": влада Маріуполя веде перемовини щодо придбання системи "Залізний купол" в Ізраїлю

Маріуполь планує закупити систему "Залізний купол" в Ізраїлі. Мерія міста анонсувала створення надійного повітряного захисту.

Перемовини з виробником вже розпочалися. Про це 9 червня повідомив в інтерв'ю для MRPL.CITY заступник мера міста Сергій Захаров.

Чиновник зазначив, що у Маріуполі планують відкрити аеропорт, але потрібно, щоб відстань від зони розмежування була понад 160 кілометрів. Наразі польоти над містом є небезпечними.

Задля забезпечення надійного прикриття місцева влада пропонує використовувати тактичну захисну систему "Залізний купол". Українські чиновники вже розпочали перемовини з виробником. Захаров впевнений, що варто очікувати позитивного результату, адже місто потребує найденого захисту з повітря: "Зараз ми в тій стадії, коли нас починають слухати і вже чують. Ми зрушили з мертвої точки і це плід серйозної підготовчої роботи".

Він додав, що вартість системи складає близько 50 мільйонів євро. До Маріуполя наприкінці місяця повинна приїхати делегація з Ізраїлю для перемовин.

ASPI news повідомляло, що у Міноборони анонсували появу в Україні протиракетної системи типу "Залізний купол". Також видання інформувало, як працює і скільки коштує ця система.