Війна на Донбасі: кількість прихильників "громадянської війни" істотно зменшилося, – дослідження

За останні два роки в Україні прихильників ідеї "громадянської війни на Донбасі" істотно поменшало. Про це йдеться у спільному дослідженні соціологічної служби Центру Разумкова та Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва на тему "Як змінилася думка українців про російсько-українську війну за два роки президенства Зеленського".

Дослідження проводилося з 14 по 19 травня 2021 року в усіх регіонах Україн, за винятком окупованих територій.

Кількість українців, котрі визначають конфлікт на Донбасі як російську агресію проти України з використанням місцевих бойовиків виросло за півтора року з 45% до 53,5%. Попри те, що така позиція більш популярна на Заході та в Центрі, на Сході та Півдні підтримка саме такого визначення конфлікту істотно зросла.

Значно меншу підтримку отримали погляди про "внутрішній конфлікт в Україні, де одну зі сторін підтримує Росія" (15%), про "війну Росії з Заходом на території України" (13%) та про "суто внутрішній громадянський конфлікт в Україні" (7%).

Зокрема, підтримка визначення суто "внутрішній громадянський конфлікт" з 2019 року зменшилася на Півдні (від 22% до 11%) та на Сході (від 21% до 15%).

В електоральному розрізі визначення конфлікту як російської агресії з використанням місцевих бойовиків підтримує абсолютна більшість прихильників "Європейської солідарності" (76%), "Слуги народу" (64%) та "Батьківщини" (63,5%). Лише виборці ОПЗЖ орієнтовані здебільшого  на опції про "внутрішній конфлікт". Або за підтримки Росії (32%), або як суто "громадянського конфлікту" (24,5%).

Загалом 71% населення переконані, що між Україною та Росією точиться війна. Така думка превалює в усіх регіонах країни та зростає зі Сходу (48%) до Заходу (91%).

Раніше, глава МЗС Кулеба заявив, що прямі переговори з лідерами так званих "ДНР" і "ЛНР" - це червона лінія, яку Україна не перейде. Також ASPI news повідомляло, що Росія знову прагне розв'язати війну проти українського народу. У Кремлі заявили, що зміна Мінських домовленостей "може призвести до різанини".