“Слуги народу” просувають новий русифікаторський закон

9 червня Комітет з питань освіти та науки Верховної Ради підтримав законопроєкт №3717 – зміни до мовної статті Закону “Про вищу освіту”. Згідно з документом, навчання іноземних студентів може здійснюватися іноземною мовою, причому ініціатори не приховують, що під “іноземною” вони розуміють насамперед російську. Таке рішення викликало хвилю обурення серед патріотичних сил.

Про це повідомив народний депутат від “Європейської солідарності” Володимир В’ятрович, пише Четверта студія.

Зокрема він написав: “Багато говорилося про економіку, інвестиції. Але проєкт не про це, і навіть не про освіту. Він про мову. Це чергова спроба змінити функціонування української як державної. Тепер не через відповідний закон, а через закон про вищу освіту”.

Він додав, що всупереч назві, проєкт не про “врегулювання освітньої діяльності для іноземних громадян”, а виключно про навчання “іноземною мовою”. “І під іноземною розуміється саме російська. Тому боротьба триває. Тепер у залі парламенту”, – резюмував він.

Цю ситуацію прокоментував політолог Андрій Смолій, який наголосив, що слуги Зеленського пішли на знищення української освіти.

“Законопроєкт був поданий 13 депутатами від “Слуги народу” втретє. І тепер пройшов комітет. Кожного тижня люди Зеленського не полишають своїх спроб знищити мову в Україні. На цей раз відбувається атака на освіту. Її хочуть перетворити на елемент “русского міра” на догоду громадянам держави-агресорки. Тепер законопроєкт буде винесений до зали засідань і вже там відбудеться голосування”, – зазначив Смолій.

Раніше кінорежисери Ахтем Сеітаблаєв, Олег Сенцов, акторка Ірма Вітовська та інші кінематографісти закликали народних депутатів не підтримувати законопроєкти №5554 та №5554-1 про відтермінування застосування у теле- та кіновиробництві закону про забезпечення функціонування української мови як державної.

Нагадаємо, “Євросолідарність” не дала внести в порядок денний антиукраїнські зміни до закону про мову.

Раніше Микола Княжицький заявив, що законопроєкт “слуг” про теле- і кінопродукцію фактично скасовує мовний закон.

Політичний експерт Андрій Смолій, переконаний що “слуги” з усієї сили намагаються повністю повернути російську в кіно, телебачення та медіа.

Крім того, Петро Порошенко переконаний, що депутати з монобільшості лобіюють законопроєкти, спрямовані проти підтримки української мови у кіновиробництві.

Нагадаємо, народний депутат з фракції “Європейська Солідарність” Володимир В’ятрович заявив, президент України Володимир Зеленський і його партія “Слуга народу” розпочали найнахабніший за час свого правління наступ на українську мову.