Українці Криму провели робочу зустріч з представниками Міністерства реінтеграції

Відбулася робоча зустріч представників Крайової Ради Українців Криму Сергія Мокренюка, Андрія Щекуна, Володимира Ляшенка та Андрія Іванця з заступником міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованої території Ігором Яременком.

Під час зустрічі обговорювалися важливі для української громади Криму питання: план заходів на виконання Указу Президента  «Про Стратегію деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя», співпраця громадської інституції з міністерством та інституалізація КРУК. Окрім цього піднімалися проблемні питання, що стосуються роботи КПВВ, отримання дітьми з Криму паспортів громадян України та інформування про підготовчі курси для молоді з Криму.

«КРУК послідовно продовжує налагоджувати співпрацю з органами влади України. На вже другій зустрічі із заступником міністра з питань реінтеграції Ігорем Яременком було обговорено широкий спектр проблем української громади Криму та деокупації півдня України загалом. Позитивом було те, що в Мінреінтеграції розуміють потребу захищати кримських українців, яких окупанти перетворили на одну із найбільш дискримінованих спільнот на тимчасово окупованих територіях, а також декларують намір підтримувати заходи, спрямовані на захист їх законних прав та інтересів. Сподіваємося, що справи не розійдуться із словами. Зокрема, ми очікуємо на запровадження санкцій проти осіб, причетних до переслідування віруючих ПЦУ в Криму, список яких представники КРУК передали під час попередньої зустрічі із заступником міністра», – зазначив представник КРУК Андрій Іванець.

Ірина БЄЛОВА