На Харківщині міськрада відмовилася увічнити пам’ять полеглих військових через невизнану війну (ДОКУМЕНТ)

Барвінківська міська рада Харківської області відмовилася називати вулицю на честь одного з полеглих бійців АТО, пояснивши це тим, що війна між Україною та Росією офіційно не оголошена, повідомив на своїй сторінці в Facebook активіст Дмитро Браславський, передає Depo.Харків.

Він пояснив, що звернувся до Барвінківської міської ради з пропозицією перейменувати вулицю Московська у місті Барвінкове на честь одного з трьох уродженців міста - загиблих учасників АТО.

У відповіді міськради від 25 травня, яку опублікував Браславський, вказано, що топонімам присвоюються імена фізичних осіб, які внесли вагомий вклад у боротьбу за незалежність, розбудову Української держави, підтримання міжнародного миру і безпеки, зміцнення міжнародного авторитету України; здійснили героїчний вчинок в ім’я Батьківщини; зробили особистий внесок у розвиток науки, освіти, культури та інших сфер суспільного життя.

"Внесені вами пропозиції щодо перейменування вулиці Московської у м. Барвінкове на честь одного з уродженців міста як учасника російсько-української війни не підлягають розгляду в зв’язку із невідповідністю положенням ст. 3 Закону та з урахуванням того факту, що оголошення стану війни з Російською Федерацією в порядку, визначеному Конституцією України, Верховною радою України, не здійснювалося", - вказано в документі за підписом міського голови Олександра Бало.

При цьому Браславський зазначив, що одному із загиблих раніше відкрили меморіальну дошку на школі в Барвінкове, незважаючи на зазначені у відповіді "перепони".