Старовинний сувій Тори з Житомирщини за 80 тисяч доларів виставили на аукціоні в Ізраїлі (Фото)

Сувій Тори з Житомирщини планують реалізувати на аукціоні. Старовинний документ виставили в Ізраїлі 9 червня у Міжнародний день архівів.

Стартова ціна унікального лоту - 80 тисяч доларів (близько 2,17 мільйонів гривень). Про це 10 червня повідомив у "Фейсбуці" Артур Рудзицький.

Орієнтовна вартість артефакту до 100-150 тисяч доларів (2,7-4 мільйона гривень). Фахівці очікують, що остаточна ціна перевищить цю межу.

Цей сувій Тори випустили у травні 1896 року. Його створив прадід Артура Рудзітского, рабин Нухим Вайсблат. Подробиці щодо процесу розробки унікального артефакту невідомі.

На той час Нухим Вайсблат був найвідомішим рабином у Малині, місті в Житомирській області. Він створив цей сувій Тори з нагоди сходження на престол російського імператора Миколи II у листопаді 1894 року.

ASPI news повідомляло, що у Софії Київській презентували рукописну Біблію. До створення книги долучилися понад 30 тисяч людей з усіх областей України, а на презентації побували голова УГКЦ Блаженніший Святослав та предстоятель ПЦУ Епіфаній. Також українська письменниця Галина Буділова створила терапевтичну розмальовку "Роббі і Злюка в Короні".