Міністерство у справах ветеранів обіцяє боротися з “військовим туризмом”

Процедуру отримання статусу учасника бойових дій для осіб які перебували у зоні бойових дій на Донбасі буде вдосконалено. Як повідомляє інформаційна агенція Укрінформ, відповідну заяву зробила Міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна у Житомирі під час зустрічі з ветеранами.

“Є непоодинокі факти військового туризму, коли люди приїжджають в АТО на 3 дні, а потім отримують статус УБД (учасника бойових дій - ред.). Так було, до речі, не тільки в АТО, а й у міжнародних операціях, як приклад, приїзд в Ірак на 3 дні і отримання статусу УБД. Це все питання нас із вами, нашої гідності і наших цінностей. Для мене ветеран і захисник – це той, хто є носієм справжніх людських цінностей і гідності”, - повідомила міністр.

Вона також додала, що та комісія, яка існує при міністерстві і надає статуси  учасника бойових дій добровольцям, не має інструментів розслідування і перевірки справжності документів.о її складу входять представники правоохоронних органів, СБУ, інших відомств та громадських ветеранських організацій.

«Прийнятий закон, щоб надавати статус УБД добровольцям. Я його дуже підтримую, бо саме добровольці першими дали відсіч в умовах відсутності армії. Їм 7 років не давався статус, зараз він є. Ми, як міністерство, надаємо його тим, хто брав участь у складі добровольчих підрозділів в Антитерористичній операції. Зараз це дається за трьома свідченнями побратимів. Перевірити наскільки вони справжні дуже складно, і міністерство не має таких інструментів», - додала міністр.

Аби вдосконалити механізм, міністерство звернулося до МВС та СБУ, щоб у склад комісії включили представників департаменту спецрозслідувань, які мають інструменти перевірки надання статусу УБД.

Нагадуємо:

http://nova.net.ua/rodynam-dobrovoltsiv-vruchyly-nahorody-zahyblykh-heroiv/