Першим нардепом-чоловіком, який пішов у декрет, став "слуга народу"

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу "Слуги народу".

Зазначається, що донька Фролова народилася дещо більше двох місяців тому.

Після її народження чоловік – першим із народних депутатів – вирішив взяти відпустку із догляду за дитиною.

"Я вирішив, що просто зобов’язаний скористатися шансом і взяти хоча б тиждень відпустки, щоб насолодитися батьківством і допомогти дружині з доглядом за донечкою. Хочу показати своїм прикладом, що взагалі така можливість тепер існує. Щоб чоловіки допомагали своїм дружинам, на рівних брали участь у вихованні, занурювались у батьківство з перших днів", – наголосив Фролов.

Він повідомив, що його відпустка в цілому триватиме 11 днів.

Фролов нагадав також, що раніше Рада ухвалила закон про так званий "декрет для тата".

"Він урівняв можливості матері та батька на догляд за дитиною. Тепер чоловік, дружина якого народила дитину, може взяти до 14 днів оплачуваної відпустки. Скористатися цією можливістю потрібно до того, як малюку виповнилося три місяці. При цьому чоловік та жінка не обов’язково мають перебувати в офіційному шлюбі. Право на таку ж відпустку мають бабуся, дідусь чи інший родич, який доглядає за дитиною", – розповів нардеп.

Відомо також, що закон визнає право на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку рівним правом матері та батька.

Як чоловікові оформити відпустку для догляду за дитиною

Раніше чоловік міг оформити такий декрет тільки після надання довідки з місця роботи чи навчання матері про те, що вона вийшла на роботу до закінчення терміну її декрету.

Тепер оформити таку відпустку чоловік може так само, як і жінка – написати відповідні заяви та узгодити всі нюанси з роботодавцем.

Фролов зазначив, що за законом роботодавці зобов’язані надати таку відпустку.

"Якщо вони відмовляються – ви можете звернутися до компетентних органів, наприклад, до Держпраці, і відстояти своє право.  Це така сама законна відпустка, як, наприклад, щорічна", – підсумував нардеп.

Нагадаємо, 15 квітня Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроект №3695, яким урівнюються права жінок та чоловіків на декретну відпустку при народженні дитини.

Відомо, що цей документ є першим із пакета "Партнерства Біарріц", ініційованого дружиною президента Оленою Зеленською. Ним передбачається, що чоловіки, як і жінки, зможуть брати оплачувану відпустку при народженні дитини тривалістю до 14 днів без урахування святкових і вихідних.