У Києві протестувальники штурмують Київраду через ДПТ Мінського масиву (ВІДЕО)

Про це повідомляє Depo.Київ, посилаючись на соціальні мережі.

Нагадаємо, що під Київською міською радою зібрався мітинг проти забудови Мінського масиву в Оболонському районі столиці.

У Київраді мають розглянути проєкт рішення, в якому допускається можливість створення в парку "Наталка" на Оболоні проїзної частини.

Також нагадаємо, що 13 травня Київська міська рада мала порвторно розглянути питання про ухвалення скандального Детального плану території (ДПТ), який передбачає забудову Мінського масиву в Оболонському районі столиці.

22 квітня Київрада не підтримала забудову Мінського масиву.

Останній раз голосування за ДПТ переносили на сесії 27 травня. Сьогодні, 10 червня, депутати знову намагатимуться розглянути документ.

Довідка: у січні 2020 року мешканцям Мінського масиву Києва презентували план забудови багатоповерхівками ділянки площею 25 гектарів у районі вулиці Юрія Кондратюка.

Забудова кварталу передбачає збільшення кількості жителів на понад 11 тисяч і побудову нового мікрорайону із 19 житлових будинків висотою до 26 поверхів на землях тепличного господарства агрокомбінату "Пуща-Водиця". При цьому один із кварталів лісу пропонується зробити буферним парком. Депутати порівняли таке ущільнення з будівництвом ще одного міста Українка — такого самого за кількістю населення, але на вдесятеро меншій площі.

ДПТ пропонує на місці частини гаражів збудувати багаторівневий паркінг. Власники гаражів зібрали близько 500 підписів проти такої ініціативи. Натомість без багаторівневого паркінгу забудовувати ділянку неможливо, оскільки за браком паркомісць обом масивам — Мінському й запланованому — загрожуватиме колапс.

Проєкт ДПТ суперечить також чинному генеральному плану.

Мешканці масиву підготували петицію №9450, мета якої не допустити затвердження ДПТ та зібрати підписи під вимогами зняти проєкт з розгляду і зберегти для Києва всі унікальні лісові квартали Святошинського лісопаркового господарства.