Разумков не бачить загрози державній мові в законопроекті, що дозволяє громадянам інших держав здобувати освіту іноземною мовою

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков не бачить загрози державній українській мові в законопроекті про можливість громадянам інших держав здобувати освіту в українських вищих навчальних закладах іноземною мовою.

"Тут не потрібно займатися маніпуляцією, тут питання про мову, тим паче державну мову, точно не йдеться. Це не поширюється на громадян України", - сказав Разумков на брифінгу в четвер у Львові.

Він зазначив, що в законопроекті йдеться "виключно про іноземців", які нині не можуть здобувати знання українською мовою. За його словами, в законопроекті йдеться про навчання "іншими мовами" й немає уточнень, що це "російська або угорська мови".

Окрім цього, спікер наголосив, що можливість здобувати зарубіжним громадянам вищу освіту іноземними мовами дасть змогу українським вишам створити конкурентні умови й надасть додаткові фінансові можливості.

Разумков прогнозує, що під час обговорення законопроекту на пленарному засіданні "дискусія буде 100%".

Як повідомлялося, парламентський комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендував Верховній Раді прийняти за основу та в цілому законопроект №3717 про внесення змін до закону "Про вищу освіту" щодо врегулювання освітньої діяльності у сфері вищої освіти для іноземних громадян і осіб без громадянства.

Як повідомлялося, Разумков 10-11 червня перебуває із дводенною робочою поїздкою у Львівській області.